Prach se usazuje všude. Jak se ho zbavit, je víc způsobů. Každý způsob odstranění prachu je jiný, avšak žádný způsob nám nezaručí další usazování prachu. Prachu je všude plno. Prach je nositelem alergenů, takže zvláště alergici musí s prachem častěji bojovat. Důležité je, abychom prach při úklidu nevířili. To se nám nestane, když budeme prach utírat mokrým hadříkem. Pokud máme v bytě čističku vzduchu, vždy při úklidu ji pustíme, aby nasála poletující prach. Zbavit prachu podlahu nám usnadní robotický vysavač. Mezi tím, než vysaje, můžeme utírat prach tam, kam se nedostane. Nemusíme se tahat s vysavačem, jen ho zapneme a on pracuje za nás.
Odstranění prachu v bytě
Každý má na úklid prachu jiný názor, podle kterého se řídí. Někdo tvrdí, že platí pravidlo při odstraňování prachu, že začínáme uklízet od shora. Vždy končíme až podlahou, na kterou nám prach ze shora spadne při úklidu. Jiní zase tvrdí, že se má nejdříve vysávat, protože tím prach zvíříme, a ten se nám všude usadí. Při vysávání bychom měli otevřít okno, aby zvířený prach oknem odešel. Každý máme jiné zásady při úklidu prachu. Důležité ale je, abychom se ho dokázali zbavit. Na stírání prachu je nejlepší používat utěrky z mikrovlákna. Uklízí se s nimi mnohem lépe, než s vlhkým bavlněným hadříkem. Při úklidu utěrkou z mikrovlákna většinou není nutné ani používat žádnou chemii.
Uklízet je potřeba důkladně, abychom neměli v bytě zbytečně alergeny
Každý prach je nositelem alergenů. Při úklidu se snažíme vyhnout chemii. Spíše je vhodné používat ekologické prostředky na úklid, které obsahují etherické oleje. Ty mají antibakteriální účinek. Určitě se s nimi vyplatí uklízet v kuchyni a v koupelně. Utírání prachu asi nikoho zrovna nebaví, i když je to nutnost. Zabránit částečně usazování prachu můžeme zvýšením vlhkosti v bytě. V zimě, když se topí, umístíme na radiátor misku s vodou. Také je velmi důležité, abychom udržovali radiátory v čistotě. Měli by se několikrát do roka setřít od usazeného prahu.