- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůInteriérJak vybrat konferenční stolek z masivu

Jak vybrat konferenční stolek z masivu

- Komerční sdělení -PR článek

Konferenční stolek je nedílnou součástí pohodlí většiny z nás. Známe to přitom asi všichni – po dlouhém a náročném dnu si chceme odpočinout u nějakého toho oblíbeného seriálu, případně dobrého filmu a během toho potřebujeme místo, kam si položíme misku s chipsy, nebo třeba i dvě deci nějakého toho dobrého vína.

Konferenční stolek stejně tak ale najde využití i při pracovním schůzkách. Jak ale vybrat ten správný?

Jak vybrat konferenční stolek?

Jak již bylo, tak trochu naznačeno, v první řadě záleží na tom, k jakému účelu chceme stolek používat. Podle toho bychom měli v jeho výběru postupovat dál. Jelikož pořízení jakéhokoliv nábytku je dlouhodobou investicí a u konferenčních stolů tomu není jinak, vyplatí se investovat do takového, který nám bude sloužit dlouhodobě.

Přímo se nabízí pořídit stolek z kvalitního dřeva, a to konkrétně z masivu. Konferenční stolek z masivu v sobě totiž kloubí praktičnost, estetickou hodnotu, ale také dlouhodobou udržitelnost, o níž již byla tak trochu řeč.

Samotný výběr konferenčního stolku by měl probíhat podle několika základních instrukcí, přičemž se ani nemusí nutně jednat o konferenční stůl z masivu. V první řadě jsou důležité rozměry. Obecně se pak doporučuje volit takový, který bude v podobné výšce jako sedací souprava.

Dále musíme mít na paměti prostor, kam hodláme stolek umístit. Je potřeba, abychom měli prostor pro sebe a nepřipadali si stísněně. Musíme mít k dispozici dostatek místa, abychom se mohli kolem stolku nerušeně pohybovat. 

Samotnou kapitolou je poté i ostatní nábytek v interiéru. Nikdo asi nechce mít konferenční stolek, který oproti dalšímu nábytku v místnosti působí rušivým dojmem. Všechno by mělo krásně ladit.

Nenechte se však zmást, i takový industriální konferenční stůl, který působí na první pohled vcelku zastarale, se může skvěle vyjímat i v moderní domácnosti. Obzvláště při použití vhodných doplňků. Masivní konferenční stolky mají navíc takovou zvláštní schopnost – velice snadno dokáží zútulnit a zateplit domov, dodat mu hřejivou atmosféru.

Jaké jsou alternativy?

Konferenční stolky existují v různých provedeních, různých tvarech a použité konstrukci. Velice oblíbený je kruhový tvar, nicméně existují i obdélníkové, případně čtvercové. Dobrým řešením může být také dvoupatrový stolek, který pod hlavní deskou nabízí ještě druhou, jež může být ideálním úložným prostorem prakticky pro cokoliv.

Zamyslet se je potřeba i nad velikostí plochy. Opět tak narážíme na to, kolik místa potřebujeme, aby nám stolek nabídl. 

Co se týče konstrukce, volte takovou, o níž nebudete zakopávat. Je v tomto případě žádoucí nenechat se zlákat líbivým vzhledem, ale myslet také na praktičnost. Obzvláště pak v případě, kdy máte malé děti, které umí být dosti nemotorné a rády zakopávají a padají.

V takovém případě by mohlo být nasnadě popřemýšlet o nějakém typu skládacího stolku, kterých se dá na trhu pořídit bezpočet, případně se také podívat na stolky, které mají kolečka. Můžete je tak kdykoliv přemístit, což je jejich obrovskou devízou.

Chcete doma něco opravdu originálního? Podívejte se na modely rodinného stolářství – Majstrstych.cz, které navrhuje konferenční i jiné stoly a zároveň je vyrábí z poctivého masivu, který vydrží v podstatě napořád.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní