- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůZahradaJsou žáby kanibalové?

Jsou žáby kanibalové?

- Komerční sdělení -PR článek

I když žáby vypadají velmi roztomile, možná vás překvapí, že se žáby věnují kanibalismu. Žáby se dokonce dopouštějí filiálního kanibalismu, což znamená, že někteří dospělí jedinci neváhají sníst mláďata svého druhu, včetně svých potomků.

Platí to zejména pro větší druhy žab, jako jsou ropuchy rákosní a američtí čolci. Větší žáby obvykle požírají žabí vajíčka, pulce, žabky a menší dospělé žáby včetně vlastního druhu a potomků

Dospělé žáby se k tomuto chování obvykle uchylují v případě nedostatku jiných zdrojů potravy, z důvodu únavy po kladení vajíček nebo za účelem kontroly populace.

Kanibalismus je zajímavý proces, protože může mít současně pozitivní i negativní účinky na stejný druh. Zatímco kanibalové mají z pojídání svých konkurentů prospěch, oběti kanibalismu zjevně ne.

Takže nakonec vzniká tak trochu ‚evoluční závod ve zbrojení‘, kanibalističtí pulci se zlepšují v kanibalismu a v reakci na to se vylíhlí pulci zlepšují v obraně.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. 

Například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy a spoustu dalších. 

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete o tajemství horoskopu či jaký je rozdíl mezi tím co známe a tím čínským, který je jiný než náš standardní. Nebo Vás nalákáme citáty o lásce či životě?

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní