- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůInteriérJak vybrat moderní a stylovou obývací stěnu

Jak vybrat moderní a stylovou obývací stěnu

- Komerční sdělení -PR článek

Slovní spojení “televizní stěna” může někomu znít jako retro prvek z dob boomu panelákového bydlení, kdy jsme nějakou formu obývací stěny mohli najít v každém bytě. Byl to většinou kus nábytku sahající od jedné strany místnosti ke druhé a sloužil nejen k umístění televize, ale i jako knihovna, prostor pro vystavení sbírky porcelánu nebo jako bar. Dnešní televizní stěny se těm historickým už tolik nepodobají, i když svou praktickou funkci nezapřou. Prostor, kam umístit televizor a nejrůznější herní konzole, přehrávače nebo set-top box pořád potřebujeme.

Designový nábytek pro televizi a média je ale dnes mnohem vzdušnější, nesahá už od jedné strany místnosti k druhé, a také nám dává mnohem větší možnosti co do stylovosti a sladění s ostatním nábytkem v místnosti. 

Největší změnou oproti době nedávno minulé je to, že televizní stěna je mnohem užší. Obrovské televizní přístroje nahradily tenké ploché moderní verze, které se buď zavěšují na zeď a nebo při umístění na skříňku zaberou jen minimum místa.  S tím ale souvisí také užší prostor na ukládání nejrůznějších věcí – proto si dobře rozmyslete, jaké předměty plánujete do televizní stěny umístit a klidně vezměte metr, abyste si byli jistí, že se vše potřebné vejde. 

Velikost

Velikost vašeho televizního přístroje je tím hlavním, čím se musíte při výběru televizní stěny řídit.  Při výběru ale také zvažte velikost samotné místnosti a také velikost samotné stěny, kam chcete nábytek umístit.  Nechcete skončit s kusem nábytku, který je příliš velký ani s takovým, který bude tak malý, že stěnu zaplní sotva ze třetiny. Změřte délku a šířku prostoru a porovnejte je s nábytkem, o který máte zájem. Ujistěte se, že se do prostoru hodí, aniž by působil příliš stísněně nebo přeplněně či naopak prázdně. Pomoct si můžete různými online vizualizačními programy pro interiéry, které najdete zdarma na internetu. 

Materiály

Materiál nábytku ovlivní jeho styl i životnost. Dřevo je klasickou volbou, která dodává teplo a charakter každé místnosti, ale je náročnější na údržbu. Kovový nábytek nabízí moderní a minimalistický vzhled. Krásnou ukázkou je Televizní stěna MAT, která je kombinací černého kovu a černého melaminového povrchu. 

Sklo se na televizní stěně uplatní většinou ve formě polic nebo prosklení skříněk, ve kterých chcete vystavit své zamilované kousky.

Nejtypičtějším materiálem pro výrobu nábytku (nejen) na televizní stěny je dnes lamino s nejrůznějšími povrchovými úpravami, které můžou imitovat vzor dřeva ale třeba i betonu nebo mít moderní vysoký lesk. 

Styl

Styl nábytku by měl odrážet celkový styl vašeho domova. Pokud dáváte přednost klasickému vzhledu, rozhodněte se pro tradiční nábytek ze dřeva. Pokud chcete moderní domov, vyberte si elegantnější kousky, jako je nástěnný televizní stolek ve vysokém lesku nebo plovoucí police. Můžete také kombinovat různé kusy nábytku z různých stylů a vytvořit tak jedinečný vzhled.

Nezapomeňte ani na úchytky. Jejich výběr může doladit nebo pokazit stylovost vašeho interiéru. Nejmodernější řešení je to bezúchytkové. Do tradičnějších interiérů se boudou hodit úchytky kovové a nebo trendy úchytky kožené. 

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní