- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůInteriérDesignová koupelna svépomocí? Jde to!

Designová koupelna svépomocí? Jde to!

- Komerční sdělení -PR článek

Koupelna je místo, které miluje každý člen rodiny. Nejmenší se nemohou dočkat, až bude vana přetékat pěnou a nesmí chybět samozřejmě šumivé bomby. Ženy zase ocení relaxační koupel nebo romantické spočinutí ve vaně ozdobené svíčkami. A muži? Ti často tráví v koupelně ještě více času než jejich partnerky. Právě pro tyto důvody musí být koupelna úžasným a vyladěným místem, které bude středobodem domácnosti. Ale jak vnést designové prvky do nejmenší místnosti při omezeném rozpočtu? Je to snadné, stačí se inspirovat zajímavými nápady!

Detaily, které zaujmou

Když se řekne rekonstrukce koupelny, většinu napadá výměna obkladů a dlažby, případně moderní sprchový kout. Nového vzhledu koupelny je možné docílit i bez stavebních zásahů nebo práce obkladače. Obklady a dlažbu totiž snadno každý opraví pomocí setů, které jsou dostupné v hobbymarketech, navíc se dají nabarvit pomocí speciálních barev. Mnozí kutilové nebo trendsetteři na sociálních sítích sdílejí svá díla zmodernizovaných koupelen a jen stěží lze uvěřit, že za vším stojí jen tmel, barva a doplňky. Právě na různé detaily dávají designéři důraz, protože vhodně zvolené sprchové sety zaujmou stejně jako netypické osvětlení nebo avantgardní zrcadlo.

Bez drahých řemeslníků

Co si budeme namlouvat, pověst řemeslníků upadá, zatímco ceny za jejich práci neustále rostou. Samozřejmě jsou práce, které laik nezvládne, ale jsou i takové, které s dobrým videonávodem na kanále YouTube nejsou pro šikovné ruce problém. Vždy je však nutné posoudit racionálně možnosti a nepřecenit své schopnosti, je dobré si před započetím prací stanovit pevně daný rozpočet i rozvrhnout jednotlivé práce. V současnosti existuje výběr různých opravných sad, kdy je možné vlastními silami zahladit oděrky na litinových, smaltových i akrylátových vanách nebo vaničkách. Kdo zatouží po razantní změně, může vybrat novou, v poslední době jsou hitem černé vany, které vyniknou v bílém, krémovém nebo šedém prostoru.

Doplňky nejsou jen ručníky

Koupelnu netvoří jen sanitární keramika a obkladačky, ale také doplňky, což jsou typicky ručníky a další koupelnový textil včetně žínek nebo županů. Sety v různě barevném provedení mohou při každé výměně změnit trošku vzhled koupelny, obdobně jako použití zrcadel nebo osvětlení. Luxusní vzhled dodá pozlacené zrcadlo, oproti tomu industriální modernu vnese trendové zrcadlo s LED osvětlením a stmívačem a s anti-fog úpravou. U osvětlení je možné kombinovat klasická svítidla s moderními svícny nebo s romantickými lucerničkami. Zapomenout se nesmí ani na držáky na ručníky, na mýdlo a zubní kartáčky, které mohou ladit s toaletním setem.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní