- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůZahradaZahradní křeslo

Zahradní křeslo

- Komerční sdělení -PR článek

Vybrat si správné zahradní křeslo nemusí být úplně jednoduchou záležitostí. Na první pohled se sice jeví, že nejde o žádnou složitou věc. Ale jako u většiny nákupu i tady se musí přemýšlet hlavně nad využitelností. Pro začátek je vhodné položit si otázku, k jakému účelu bude zahradní křeslo nejčastěji sloužit? A hned zatím následuje otázka, kolik financí jsme ochotni za něj vynaložit.  

Jak se při nákupu zahradního křesla rozhodnout?  

Přemýšlejte i nad tím kolik času na své zahradě strávíte. Bude se jednat o občasné akce nebo plánujete pravidelně hostit rodinu a přátelé při grilovací párty? Toto vše jsou vodítka, která vás dovedou k tomu, co od zahradního křesla očekáváte. Když přijdete na to, jakou náplň ve vašem životě bude hrát, je pak jednoduché zvolit vyhovující materiál. Mezi nejoblíbenější materiály patří plast, dřevo, teak a ratan.  

Bližší seznámení s materiálem pro křesla  

Plast – vybavení tímto křeslem nestojí moc peněz, ale může přinést velké zklamání. Plastové křesla jsou pouze bílé či zelené. Je skladné, lehké a vyčistíte ho pomocí vlhkého hadříku. Na druhou stranu je málo odolné proti stáří, vlhku a zimě. Nevydrží ani velký nápor a praská.  

Dřevo – je to volba pro osoby, které chtějí stálejší křeslo. Je odolné, má dlouhodobou životnost, vypadá elegantně a luxusně. Má však vyšší pořizovací cenu.  

Teak – křeslo pro náročné osoby. K jeho výrobě dochází v Indii a je zpracování tak, aby vydrželo všechny rozdíly podnebí. Nevadí mu zima, vlhko, teplo, vítr, mráz a s klidem ho můžete nechat přes celou zimu odhalený venku. Nepostihne ho ani plíseň ani jej nenapadne hmyz. Vše, co musíte pro jeho dlouhověkost udělat je pravidelně nábytek promazávat teakovým olejíčkem, který podporuje pružnost dřeviny před jejím vysycháním a ochraňuje ji tak na dlouhá léta. Teakové křesla působí navíc opravdu luxusním dojmem a zapadnou do každého exteriéru svým osobitým způsobem.  

Ratan – toto křeslo patří mezi odolné materiály, které si poradí s rozmary počasí. Je odolné vůči vlhku a má velmi dlouhou životnost. Již na první pohled dokáže okouzlit specifickým vzhledem, který je jasně exotický. Je vhodné pro každého, kdo si rád posedí s přáteli venku nebo se rád schová do křesla s knihou a dobrým vínem.  

Rada na závěr  

Při výběru se straňte náhlému vzplanutí zájmu o určitý typ materiálu. Mějte dopředu a dopředu promyšleno k čemu chcete křeslo užít a kolik financí mu věnujete. Zvažte i svůj životní styl, který Vám napoví, kolik času v něm můžete strávit. 

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní