- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyUšetřete při stěhování co nejvíce

Ušetřete při stěhování co nejvíce

- Komerční sdělení -PR článek

Stěhování je náročná činnost, kterou si musíte pečlivě naplánovat. Čeká vás namáhavé balení věcí, jejich označování v krabicích, přenos do auta, ve kterém budete stěhovat, a následné vybalování v novém místě. Ideální je situace, kdy se stěhujete z menšího bytu do většího, nebo z podnájmu do vlastního. Ať už je to jak chce, vždy se vyplatí na stěhování co nejvíce ušetřit?

Stěhovací společnosti

Stěhování Praha, Brno či v mnohem menších městech může probíhat bezproblémově. Najmutí specializované společnosti vidí mnozí jako náklad navíc. Ne vždy se totiž stěhování na vlastní pěst vyplatí. Zejména pokud si budete muset za úplatu půjčit dodávku na stěhování větších kusů nábytku, stojí za to zvážit najmutí odborníků. Také pokud máte spoustu věcí, je dobré, když budete mít ruce navíc, které vám při stěhování pomohou.

Jak ušetřit za stěhováky?

Stěhujte se mimo víkendy a svátky. Na stěhování máte ze zákona dva dny neplaceného volna od svého zaměstnavatele, takže je neváhejte využít. Sice přijdete o proplacení výkonu práce, nemusíte ale platit stěhovací společnosti víkendové taxy. Navíc o víkendech mají takové společnosti obvykle více práce, takže najít volný termín, zejména na konci měsíce, může být náročné. Myslet na stěhování s předstihem se může vyplatit, a to nejen finančně.

Obalové materiály

Při stěhování budete potřebovat různé krabice a nádoby, do kterých své věci zabalíte. Krabice můžete získat i zdarma – například pokud poprosíte v blízkém supermarketu. Leccos se dá zabalit také do pytlů na odpadky – zejména lehké věci, jako jsou plyšová zvířátka vašich ratolestí, lůžkoviny nebo nějaké oblečení a ručníky. Využijte různé triky při balení, které vám mohou ušetřit peníze: například zásuvky z komody nemusíte vyprazdňovat, stačí, když je z komody vyjmete a obalíte, aby z nich nic nepadalo.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní