- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůRady a NávodySruby nebo roubenky To je oč tu běží. Jaký je mezi nimi...

Sruby nebo roubenky To je oč tu běží. Jaký je mezi nimi rozdíl?

- Komerční sdělení -PR článek

Okouzlila vás podoba dřevostaveb, ale stále tápete v odborných termínech? Stavební firma po vás zcela jistě bude chtít rozhodnutí, zdali je vaším snem roubenka na klíč nebo moderní srub. Podívejte se na základní rozdíly, které by mohly ovlivnit váš výběr. I když se tyto stavby zdají podobné, mají určité odlišnosti. 

Kolik máte času?

Pokud na své bydlení pospícháte, určitě se vám více vyplatí roubenka. Ta je totiž vybudovaná z předem sušeného dřeva a její montáž zabere podstatně méně času. Naopak srubová stavba je ze syrového dřeva, potřebuje proschnout, vyvětrat a usadit se. Čekání se vám klidně může protáhnout na několik měsíců, ale i půl roku. Jestliže ale uznáváte zásadu, že je na nejlepší věci třeba počkat, klidně se vrhněte do návrhů na srub. 

Bydlení na divoko nebo v přizpůsobivém interiéru?

Srub je už na první pohled rustikální a robustní. V interiéru je to stejné. Stěny jsou nerovnoměrné a podtrhují venkovský ráz stavby. Hodí se proto k tematickému nábytku a vybavení, které však nemusí být každého šálkem kávy.

Jestliže obdivujete samotné dřevo, ale raději byste zachovali moderní ráz interiéru, zvolte raději roubenku, která nabízí více možností stylů interiéru. V takovém případě se můžete pustit do industriálního, Provance, boho nebo minimalistického stylu, jejichž krásu dřevo podtrhne.

Zvažte také podobu stavby u exteriéru. Kulatina lépe doplní prostředí hor, lesa a samoty, kdežto podoba roubenky jednoduše zapadne i na vesnici nebo na okraj města. 

Manuálně nebo pomocí strojů?

Sruby se vytvářejí z kulatiny. Jednotlivé díly se musí nejprve sestavit, rozebrat, a teprve poté složit na místě. Pokud si tedy přejete, aby za výstavbou vašeho domu byla především ruční práce, je srub ideální volbou.

Naproti tomu díly roubenky jsou opracovány na CNC stroji, který pracuje s počítačovým programem. Sestavení se tak provádí až na koncovém pozemku a rovnou je počítáno s dalšími kritérii, jako jsou rozvody vody nebo elektroinstalace. 

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní