- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůRady a NávodySprávné čištění matrace. Stačí provést několik kroků

Správné čištění matrace. Stačí provést několik kroků

- Komerční sdělení -PR článek

Ložní prádlo by se mělo pravidelně měnit jednou za čtrnáct dní. Pokud se více potíte, tak i častěji, aby se v posteli nemnožili nebezpeční roztoči, kteří by u vás mohli vyvolat alergickou reakci. Na matraci ovšem spousta lidí zapomíná, a právě zde zůstává množství odumřelých kožních buněk a dalších nečistot, ať už doma máte pružinovou matraci nebo pěnovou matraci. Udržujte ve své posteli zdravé prostředí, a to pomocí jednoduchého čištění. 

Začněte s potahem

Ideální je používání tzv. chrániče na matrace, ten totiž můžete vždy jednoduše sundat a vyprat. Mnoho matrací je navíc opatřeno potahem, který lze pomocí zipu odejmout a také vložit do pračky. Při sušení postupujte opatrně, jelikož by se mohl potah při vyšších teplotách zmenšit, a pak by bylo problematické jeho nasazení.  V takovém případě se vám podaří vše dokonale vyčistit. Co ale s matrací, která má potah přidělaný napevno?

Zbavte se skvrn

Na vaší matraci mohou zanechat stopy různé tekutiny, výjimkou není pot nebo například krev. V takovém případě je ideálním pomocníkem jedlá soda. Nasypte tento prášek na nejhorší místa a nechte několik hodin působit, poté vysajte a uvidíte, že skvrny zmizely nebo alespoň ztratily svou intenzitu. Postup můžete i opakovat. Teprve poté se pusťte do čištění, které zbaví nečistot celou matraci. 

Vhodné čisticí prostředky

Běžné domácí čisticí prostředky jsou většinou určeny na nečistoty z koupelny nebo kuchyně, jako je mastnota a podobně. Na matraci je třeba speciálního vybavení. V drogerii, supermarketu nebo specializovaných prodejnách najdete spreje, které účinně hubí velké množství roztočů. Stačí jen z matrace sundat ložní prádlo, postříkat ji sprejem a vyčkat několik hodin, než chemikálie provedou svou práci. Pomoci si můžete také vysavačem, který vás zbaví větších nečistot, ovšem je třeba, aby byl vybaven speciálním kartáčem a nabízel výkonné sání.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní