- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodySezóna zahradních grilovaček a odpočinku na terase je tu!

Sezóna zahradních grilovaček a odpočinku na terase je tu!

- Komerční sdělení -PR článek

V době koronavirových opatření se všichni pustili do zvelebování zahrad a zahrádek, možnost cestování byla omezená, a tak jsme více času trávili doma na terasách a pergolách. Pokud jste se i vy pustili do výstavby pergoly a chcete si letos sezónu ve vašem venkovním „obývák“ užít, budete potřebovat kvalitní zahradní nábytek. Výběr na trhu je široký, víte jaký vybrat?

Samozřejmě budete muset rozhodovat podle spousty kritérií:

  • Máte na zahradě dostatek místa, nebo budete muset dát přednost kompaktnímu zahradnímu nábytku?
  • Kolik máte na nákup zahradního nábytku financí?
  • Preferujete bezúdržbový nábytek?
  • Budete vybírat podle konkrétní barvy?
  • Chcete polstrovaný zahradní nábytek?
  • Máte domácí mazlíčky, anebo děti?

Výběr materiálu je klíčový

Na ostatní otázky si musíte odpovědět sami, jistě víte, že s domácími mazlíčky, či velmi malými dětmi, není dobrým nápadem značkový polstrovaný nábytek v bílé barvě. Protože byste se stali otroky a jen a jen takový nábytek čistili.

S výběrem správného materiálu vám můžeme pomoci. Má několik hledisek. Do jaké míry bude pro vás důležitější estetika před praktičností? Chcete opravdu trvanlivý nábytek? Máte zastřešenou pergolu, anebo se může stát, že vám zahradní nábytek zmokne?

Proutěný a ratanový zahradní nábytek je velmi oblíbený, bohužel nevydrží příliš často, a navíc si tyto dva druhy materiálů lidé mezi sebou často pletou. Terasový nábytek ze syntetické pryskyřice, obvykle tkaný v proutěné vazbě, je stylový, nenáročný na údržbu a velmi lehký. Vždy kupujte proutí z polyetylenu s vysokou hustotou (HDPE) a ne levné proutí z PVC. Syntetické PVC se snadno rozplete a praskne.

Náš tip do interiéru: Milujete originální dekorace? A co vlastnoručně namalovaný obraz? Se sadou na malování podle předlohy jej snadno zvládnete namalovat sami!

Není dřevo jako dřevo

Napodobeniny dřeva, zvané někdy jako kompozitní dřevo, vyrobené z povětrnostně odolné směsi materiálů ze syntetické pryskyřice a skutečných vláken z měkkého a tvrdého dřeva. Někteří výrobci smíchají a zpracují kousky pryskyřice na pelety, než je znovu roztaví a vytvarují do konečného tvaru. V případě kompozitních teras a kompozitního terasového nábytku se také používají přísady, jako jsou UV stabilizátory, barviva, spojky a maziva, díky čemuž je materiál mnohem přitažlivější na pohled a zároveň zvyšuje jeho trvanlivost a odolnost. Oproti dřevu je kompozitní dřevo ve výhodě, protože je odolné proti vlhkosti, nevyžaduje natírání, broušení, ani lakování, můžete jej jednoduše po sezóně opláchnout zahradní hadicí a uklidit.

Dřevo je sice náchylné a pracné na údržbu, nicméně jeho kresba, vůně a design je po staletí oblíben. Pokud budete kupovat dřevěný zahradní nábytek, volte masivní tvrdé dřevo. Sice vás bude stát více, než levné borovicové a smrkové varianty, ale vydrží vám mnohem déle. Nejlepší volbou je teakový nábytek, ale ten si málokdo může dovolit.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní