- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůZahradaSazíme růže na podzim

Sazíme růže na podzim

- Komerční sdělení -PR článek

Mnohým se zdá, že s létem také skončí sezóna, úroda i květiny. Ovšem pro některé květiny je i podzim vhodným ročním obdobím, patří mezi ně i růže, které můžete vysazovat právě na podzim. Pokud chcete mít romantickou zahradu, na které si můžete otrhat růžičky do vázy, tak ještě není pozdě. 

Kdy do země 

Sadit růže na podzim není nic nezvyklého. Samozřejmě, že neexistuje žádné datum, kdy je vhodné dát růže do země, ale musíte to stihnout ještě před prvními mrazíky, protože jakmile zmrzne zem, už byste růže sadit neměli.  

Hledáme místo  

Růži je hned několik druhů, takže musíme nejprve popřemýšlet, která by měla zdobit vaši zahradu. Vždycky byla oblíbená taková ta keříková klasika, ale poslední dobou jsou moderní i stromkové růže. Záleží na tom, kolik prostoru máte.  Když se rozhodnete sadit růže na podzim, měli byste svou zahradu znát, protože růže potřebuje dostatek sluníčka, ale na druhou stranu není příliš náročná, protože si vystačí i s šestihodinovou dávkou slunečních paprsků, ovšem neměli byste ji sadit do míst, kde je po celý rok celý den stínek, protože tam se jí dařit rozhodně nebude.  

Před dírou  

Sazenice růží lze zakoupit v různých formách, ale nejčastěji se kupují takové, které mají úplně holé kořeny, bez půdy. Jestliže si koupíte tyto, pak je dobré je nechat pár dní ve vodě, než se pustíte do sázení. Když je vytáhnete z vody, měli byste ještě upravit kořeny. To znamená, že poškozené části je potřeba úplně odstranit a ostatní by se měly zkrátit asi o jednu třetinu. Když máte rostliny upravené, můžete se pustit do sázení. Díra by měla být dostatečně hluboká tak, aby kořeny nebyly zkroucené, naopak musí v díře stát a zároveň by měl být krček rostliny asi pět centimetrů pod zeminou, tím bude rostlina chráněná před různými škůdci, ale také před zimou.  

Zasypáváme a zalíváme 

Když je květina usazená v hlíně, můžete květinu zakrýt. Úplně nejlepší je, když zvolíte nějaký substrát, existuje hlína určená přímo na růže, která je samozřejmě nejlepší, ale stejně tak můžete zvolit i jinou hlínu, klidně můžete použít i tu, kterou jste vykopali, zejména pokud je to nějaké pěvná půda. V případě, že vykopaná hlína není moc pěkná, můžete ji smíchat s nějakým substrátem anebo hnojem, aby byla pro růže lepší. Po té, co rostlinu zasadíte, neměli byste zapomenout na zalití. Pravidelné zalévání je důležité ještě pár dní po nasazení, aby se růže ujaly.  

Aby nám růže nezmrzly 

Pokud se rozhodnete sadit růže na podzim, měli byste myslet na to, že za chvíli začne zima a s ní také mrazíky. Jsou lidé, kteří tvrdí, že růže zimu přežijí, ale jsou i takoví, kteří pro jistotu rži chrání. Můžete jí buďto zakrýt zavařovací sklenicí anebo je zakrývají hnojem, větvičkami a podobně.  

Nemusíte čekat na další jaro, růže můžete sadit i na podzim.  

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní