- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyRůzné typy matrací. Která je nejlepší právě pro vás?

Různé typy matrací. Která je nejlepší právě pro vás?

- Komerční sdělení -PR článek

Při výběru matrace je důležitá nejen její tvrdost, ale také další parametry. Jedním z nich je typ matrace – tedy z čeho je matrace vyrobena. Každý typ matrace totiž může mít trochu jiné vlastnosti – a každý uživatel ocení o trochu jinačí vlastnosti. Který typ matrací se tedy bude hodit právě pro vás?

Latexové matrace

Latexové matrace se obvykle vyrábí v měkkých variantách. Jsou velmi elastické a kopírují tvar těla, přičemž mu poskytují dostatečnou oporu. Mají dlouhou životnost, po kterou si zachovávají své vlastnosti. Nejsou ale příliš prodyšné, takže je vhodné je podložit spíše roštem než pevnou deskou. Lidé, kteří se nadměrně potí, nemají s latexovými matracemi nejlepší zkušenosti. Latex patří mezi alergeny, na což je také zapotřebí myslet.

Pružinové matrace

Pružinové matrace rozhodně nepatří do starého železa. Každý z nás asi zažil situaci, kdy ho matrace tlačila do zad nebo do žeber. To ale rozhodně není problémem moderních pružinových matrací. Ty jsou totiž vyrobeny tak, aby netlačily, a naopak poskytovaly potřebnou podporu vašeho těla tam, kde je potřeba. Každá pružina může být stlačena jinak – podle toho, jaký je na ni kladen tlak. Tyto matrace jsou vhodné na pevnou desku – nepoužívejte je naopak na rošty.

Pěnové matrace

Podle typu použité pěny v matraci mohou mít pěnové matrace odlišné vlastnosti. Vynikají zejména svou univerzálností – vhodné jsou jak na rošty, tak také na pevné podklady. Nabízeny jsou v různých tvrdostech. K nejoblíbenějším patří PUR pěna (tedy polyuretanová pěna), která nad ostatní vyniká zejména svou odolností. Svou životnost i prospěšné vlastnosti si zachovává i u osob s vyšší hmotností. O něco prodyšnější je studená (HR) pěna, která je vhodná pro osoby, které se nadměrně potí. Má větší póry, kterými může prostupovat vzduch. Línou (paměťovou pěnu) zase ocení osoby, které trpí na bolesti zad.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní