- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyRenovace starého nábytku je hračka!

Renovace starého nábytku je hračka!

- Komerční sdělení -PR článek

Určitě má doma mnoho z vás doma nějaký starý nábytek, který už nepoužíváte a jen tak vám leží ladem. Proto je zde tento článek aby vám ukázal, jak tyto staré poklady zrenovovat a navrátit jim zašlou slávu.

Jaké jsou způsoby renovace?

Záleží samozřejmě na materiálu a věci, kterou hodláte přeměnit na novou. Avšak existuje pár obecných pravidel, která se dají uplatnit téměř na vše.

Tapeta

Dnešní doba nabízí nová řešení a jedním z nich je také použití všelijakých tapet. Existují vzory, které se podobají dřevu, tudíž je možné je využít na přelepení počmáraného stolu, který již má svá nejlepší léta za sebou. Stůl pak vypadá přirozeně a přitom se jedná o velmi levnou alternativu nového stolu. Samozřejmě je zde potřeba trocha zručnosti, aby vám to šlo vše lépe od ruky.

Velice důležité je se ujistit, že daný povrch je rovný a nejsou na něm žádné díry nebo vypoukliny, které by mohly vytvořit pod tapetou vzduchové bubliny. Ty poté vypadají velice nevzhledně a tapeta má tendenci se rychleji poškodit.

Barva

Samozřejmě jednou z dražších ale kvalitnějších variant je přelakování či přemalování nábytku na zbrusu novou barvu. Avšak tato metoda hodně závisí na kvalitě použité barvy a na materiálu, pro který je barva určena. Při přelakování dřevěných židlí, skříní, či dveří je vhodné odstranit bruskou nebo jiným nářadím předešlou barvu tak, aby tam nezůstaly žádné zbytky. Je to důležité také proto, aby barva na povrch dobře chytla a celkově výrobek poté vypadal dobře.

U železných věcí je potřeba zvolit barvu speciálně určenou na tento povrch, jelikož obyčejná barva se na kovy špatně chytá a brzy by opadala. 

Pakliže se jedná o starožitnost, která má svou hodnotu a nechcete o ni přijít, pak je dobré přenechat tuto práci odborníkům. Ti se s daným „pokladem“ poperou po svém a navrátí starodávným věcem svůj šarm. 

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní