- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyPlísně v bytě nebo domě? Na vlhký vzduch platí odtahový ventilátor!

Plísně v bytě nebo domě? Na vlhký vzduch platí odtahový ventilátor!

- Komerční sdělení -PR článek

Děti pokašlávají, bývají často nemocné a po pár minutách v interiéru i dospělým pálí nebo slzí oči? Na vině bývá těžký vzduch, zvýšená vlhkost v interiéru a především plísně, různé druhy hub a mikroorganismů, které bují nejen v rozích nebo za nábytkem, ale také pod podlahou nebo v místech, kde nedochází k pravidelné výměně vzduchu. Toxické výtrusy neboli spory hub pak mohou mít dopad na zdraví každého, tím spíše na děti nebo chroniky. Řešení je přitom nasnadě, stačí instalovat odtahový ventilátor!

Otevírat okna v zimě? Ani za nic!

Při dnešních cenách za energie si každý rozmyslí, zda větrat. Nedostatek čerstvého vzduchu však způsobuje zvýšení vlhkosti v místnostech, kde se kondenzuje pára na oknech, v rozích nebo za nábytkem. Vyšší vlhkost vzduchu a vyšší teploty jsou pak ideálním prostředím pro houby a plísně, které se mohou jak v mapách rozrůstat a rozšiřovat do dalších místností. Přitom stačí málo, namontovat odtahový ventilátor do místností, ve kterých je vysoká vlhkost vzduchu, která se šíří do ostatních místností. Vhodné je proto instalovat toto zařízení do koupelny, na WC, kuchyně nebo technické místnosti bez oken.

Automatické spuštění pomocí senzorů

Odtahový ventilátor slouží pro odsávání zvýšené vlhkosti, pachů a výparů, k tomu jej lze osadit čidly, které se o vše postarají. Ventilátor se tak spustí při zvýšené koncentraci vlhkosti nebo zvýšeném zápachu, v koupelně lze použít světelné čidlo pro spuštění při rozsvícení světla. Samozřejmě je možné odtahový ventilátor spustit také pomocí dotyčného tlačítka, některé modely dokonce na dálku pomocí příslušné aplikace.

Do zdi i sádrokartonu

Instalace odtahového ventilátoru je snadná, montáž je možná zapuštěním do zdi, stropu nebo sádrokartonu, přičemž u panelákových nebo činžovních bytů se používá vývod do stoupaček. Zařízení se dodává v bílém provedení, které nenarušuje vzhled místnosti. U novostaveb nebo rodinných domů se používá vyústění pomocí stavební průchodky se zpětnou klapkou, zvenku je kryt nerezový. Provoz přístroje je velmi úsporný, navíc ušetří za možnou léčbu respiračních onemocnění nebo alergických reakcí.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní