- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyPasohlávky a jejich okolí nabízí rekreaci pro děti i dospělé

Pasohlávky a jejich okolí nabízí rekreaci pro děti i dospělé

- Komerční sdělení -PR článek

Malá obec zvaná Pasohlávky ležící nedaleko významných vinařských oblastí, má pouze necelých 800 obyvatel, za to nám ale má co nabídnout.   

Obec se rozprostírá na břehu Novomlýnských nádrží pod Pálavou. Obojí jsou vyhledávaným místem mnoha turistů. Kde se tu můžete v letním období vykoupat a kam na výlet? Máme pro vás pár tipů, ke kterým patří i ubytování v Pasohlávkách.

Za koupáním v Pasohlávkách

Novomlýnské nádrže nabízí možnost koupání ve dvou lagunách, ale i mnoho vodních sportů. Odpočinout si a opálit se můžete na travnaté či písečné pláži. Mimo vodních sportů si tu užijete tobogán, plážový volejbal, minigolf, šlapadla, stolní tenis a mnoho jiného. Za zmínku jistě stojí i bohaté občerstvení – například grilovaná žebra a mnoho jiných dobrot. 

Po naučné stezce Věstonická nádrž

Na kole či pěšky, záleží jen na vás, jaký pohyb preferujete – můžete projít nebo projet naučnou stezku, která je dlouhá šestnáct kilometrů a pyšní se šesti zastávkami s informačními tabulemi. Ty vás seznámí například se zaniklou vsí zvanou Mušov, která je celá zaplavená. Tedy mimo kostelíku, který se tyčí v jezeře. A pokud půjdete v klidu a nebudete křičet, možná se vám poštěstí a zahlédnete i orla mořského. Stezku můžete zahájit na okraji Pasohlávek, malý kousek od kempu Merkur.

Pro romantiky

Nedaleko Pasohlávek v Bratčicích, stojí šest metrů vysoký vodojem s vyhlídkovou plošinou. I když se nejedná o kdoví jak závratnou výšku, vodojem nabízí překrásný výhled na západ slunce. Překrásná krajina a úžasně zbarvené slunce zapadající za místní lesy, nabízí opravdu dechberoucí podívanou. Přijet na vyhlídku můžete i kdykoli během dne – uvidíte vrchy Pálavy, Bobravu, Krumlovský les a další.

A pokud se tu zdržíte, v nabídce od Hauzi.cz najdete levné ubytování v Pasohlávkách a jejich okolí.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní