- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyNezbytné vybavení každého kutila

Nezbytné vybavení každého kutila

- Komerční sdělení -PR článek

Každý kutil má dnes sadu nářadí, bez kterého se neobejde. Je ale jedna věc, která stojí jako Popelka v rohu a je neprávem opomíjená. Co to je a k čemu všemu se dá použít?

Proč mít doma horkovzdušnou pistoli? 

Horkovzdušná pistole je jedním z nejuniverzálnějších zařízení ve vašem nářadí. Abyste měli představu, kde se může hodit, uvádíme několik možností:

 • Vypalování starých nátěrových vrstev. Jednoznačně nejčastější funkce horkovzdušné pistole. Zahřátím barvy nebo laku starou vrstvu snadno odstraníte škrabkou na barvu. Pomocí povrchové trysky rozprostřete proud vzduchu a dřevo tak nespálíte.
 • Odizoluje kabely. Pomocí reflektorové hubice můžete snadno odstranit izolaci kabelu a svazek kabelů. Nemusíte se se tak mořit s kleštěmi na kabely nebo riskovat s nožem nebo řezákem. Horkovzdušná pistole prostě jen stačí strčit do zásuvky. 
 • S tavným lepidlem zvládne i větší plochy. Tavné lepidlo při ochlazení ztrácí svou spojovací sílu. Pokud chcete lepit větší plochy tímto běžně používaným typem lepidla, můžete jej udržovat tekuté horkým vzduchem.
 • Odstraňuje lepidlo. Všechny možné lepicí spoje lze uvolnit horkým vzduchem. Například podlahové krytiny, dekorativní fólie nebo dýhové hrany. Namontujte povrchovou trysku pro široký rozptyl proudu vzduchu a pak už jen zamíříte. Lepidlo změkne a uvolní spoje.
 • Ohne cokoliv. PVC trubky, měděné trubky  – dokonce i dřevo. Různé materiály lze při zahřátí ohýbat do požadovaného tvaru. Pomocí reflektorové trysky zahřejte materiál rovnoměrně po celém obvodu. Malý tip: dřevo ohnete lépe, pokud je mokré.

K čemu se hodí v domácnosti? 

 • Zapálí gril. Tuto práci lze provést i horkovzdušnou pistolí. Totéž platí pro krb. A když už jsme u grilu: připečené zbytky na mřížce můžete snadno setřít poté, co na mřížku použijete horkovzdušnou pistoli.
 • Odmrazí chladničku. Další originální aplikace horkého vzduchu. Proveďte to při nastavení nízké teploty, aby nedošlo k deformaci plastového materiálu vnitřního obložení.
 • Odstraní plevel. Ten těžko dostupný plevel mezi terasovými dlaždicemi nemá šanci proti koncentrovanému ošetření z redukční trysky horkovzdušné pistole. A navíc neznehodnotíte půdu chemickými přípravky.
 • Pomůže s odolnou špínou. Barvy a lepidlo na vaše nářadí, zbytky nálepek, špinavá kamna… všechny druhy odolných nečistot lze po zahřátí snadno odstranit.
 • Dezinfikuje. Při 500 °C většina choroboplodných zárodků a bakterií zemře. Horkovzdušnou pistoli využijete například k ekologické dezinfekci zeminy v květináčích, psích boudách nebo voliérách.
 • Opraví problémy se startováním. Sekačky a motorové pily někdy špatně startují, pokud je delší dobu nepoužíváte. Pomoci může malé zahřátí horkovzdušnou pistolí na nízkou teplotu.
- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní