- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůInteriérJak zařídit studentský pokoj?

Jak zařídit studentský pokoj?

- Komerční sdělení -PR článek

Jestli-že máme doma studenta, měli bychom tomu přizpůsobit i jeho pokoj. Na následujících řádcích vám tak povíme, co vše do studentského pokoje zakomponovat, aby se v něm naše ratolest cítila komfortně a dobře se jí studovalo. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké barvy a světlo zvolit do studentského pokoje?

Do studentského pokoje bychom měli vybírat decentní barvy, které navodí pocit klidu a pohody. Díky tomu se bude našim ratolestem v pokojích dobře soustředit a také se v nich mohou příjemně zrelaxovat. Zvolit můžete nejen starou dobrou bílou klasiku, ale i citrónovou či krémovou barvu. Dívky pak rády volí pastelové barvy, jako je např. světle fialová či pistáciová. Na co bychom měli úplně zapomenout, jsou kontrastní barvy a výrazné tapety. Ty totiž působí rušivým dojmem. Do malých studentských pokojů lze doporučit stropní svítidla, která efektivně ušetří prostor. Do větších studentských pokojů pak můžeme instalovat i stolní lampičky. Dobrou volbou bude i stojací lampa. Na trhu je jich velké množství. Příjemně působí např. zatemňovací model, který vrhá příjemné světlo a studenti je tak často využívají při podvečerní práci společně s notebookem.        

Jakým nábytkem vybavit studentský pokoj?

Do studentského pokoje patří i kvalitní nábytek. Abychom podpořili klidnou atmosféru v místnosti, bude dobré, když budeme studentský pokoj utvářet v duchu minimalismu. Základem pokoje by tak měl být kvalitní studentský stůl, který by měl disponovat dostatkem úložného prostoru. Plocha pracovního stolu by měla být dostatečně široká. Na stěny pak můžeme zavěsit praktické poličky ve stejném dekoru a do rohu pokoje umístit pevnou postel s kvalitní matrací a roštem. Přidat můžeme malý odkládací noční stolek. Chybět by pak neměla ani skladná šatní skříň. Více toho však vaše ratolesti nepotřebují. 

Jaký koberec zvolit do studentského pokoje?

Co se týče koberců, vítězí na plné čáře ty kusové. Má-li studentský pokoj jednobarevné stěny v decentních odstínech, můžeme sáhnout i po kusových kobercích se vzory a motivy. Kusové koberce mají tu výhodu, že se dobře udržují a také je můžete časem snadno vyměnit či přemístit. Studenti s oblibou své pokoje čas od času inovují a díky kusovým kobercům tak snadněji dosáhnou kýžené změny.     

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní