- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJak na správnou práci se sušičkou?

Jak na správnou práci se sušičkou?

- Komerční sdělení -PR článek

Sušičku si spousta lidí kupuje, protože se jedná o velmi užitečného pomocníka. Díky sušičce se z vašich oblečení může stát luxusní oblečení – nadýchané, bez žmolků, chlupů zvířat, či zapraného papírového kapesníčků. Prádlo, které ze sušičky vyndáte je nadýchané a vyrovnané, takže není potřeba jej žehlit. A to vám může usnadnit spoustu času. Luxusní dámské župany, pánské župany nebo třeba ručníky či osušky – to je jen zlomek textilií, které do sušičky můžete použít.

Nepřetěžujte sušičku

Obvyklou chybou u uživatelů je to, že sušičku nadměrně přetíží. To znamená, že do ní dají velké množství oblečení. Teplý vzduch pak nemůže proudit bubnem sušičky. A to znamená, že prádlo není dostatečně vysušené a načechrané, jaké by mělo být. Luxusní ručníky a osušky získáte jedině tak, když budete dodržovat povolené množství prádla, které stanovil výrobce vaší sušičky.

Míčky do sušičky

Většího vyrovnání a načechrání materiálů můžete získat, když do bubnu sušičky vložíte spolu s prádlem také speciální míčky do sušičky. Tyto také odstraňují žmolky, čímž ještě více zefektivňují práci sušičky.

Ne všechny tkaniny jsou vhodné do sušičky

Před samotným použitím sušičky si ale dejte pozor: ne všechny typy tkanin do ní můžete vložit. V případě těch jemnějších hrozí dokonce jejich poškození. Dívejte se proto na cedulky, které vaše oblečení má. Pokud na něm objevíte znak kruhu uvnitř čtverce, můžete oblečení vložit do sušičky. Jedna tečka uprostřed tohoto znaku znamená, že můžete použít jen nejnižší teploty pro sušení, dvě a tři tečky pak umožňují i sušení při vyšších teplotách.

Jednorázové ubrousky do sušičky

Při použití sušičky k prádlu při praní nepřidáváme aviváž. Pokud přesto toužíte po voňavém oblečení, můžete k tomu využít speciální jednorázové ubrousky určené do sušičky. Ty vašemu oblečení nejenže propůjčí vůni, navíc zbaví statické elektřiny. Na trhu ale existují také aviváže, které jsou vhodné do sušičky – obvykle mají tuto skutečnost uvedenou přímo na obalu.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní