- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyDůležitá pravidla pro výběr ložnice a především postele

Důležitá pravidla pro výběr ložnice a především postele

- Komerční sdělení -PR článek

Říkáte si, že letos by to chtělo k Vánocům něco speciálního? Pak zapomeňte na ponožky a vánoční svetry a domluvte se s drahou polovičkou, že si nadělíte něco společně. Nový nábytek je finančně náročnou položkou, na které by se měli podílet partneři společně. Jaké máte možnosti při výběru nové ložnice a čeho si přitom všímat?

Materiál je nejdůležitější

Již při rozmýšlení o nové ložnici byste si měli udělat jasno v tom, z jakého bude materiálu. Upřednostníte, masiv, lamino anebo třeba jiné moderní materiály? Chcete postele s úložným prostorem anebo raději dáte přednost rozkládacím? Do jakých barevných odstínů budete celou ložnici ladit? Toto všechno jsou otázky, které byste si měli položit ještě předtím, než se pro ložnici vydáte. Teprve poté přijdou na řadu otázky typu, jak vybrat matraci, které jsou z tohoto hlediska podružné. Na druhou stranu ale právě matrace má vliv na to, jak dobře se vyspíte, pokud pod ni ovšem vyberete také kvalitní rošt.

Výška plochy pro ležení

Při pořizování nové postele do ložnice obvykle hledíme na to, jak je široká. Velmi důležitým parametrem je ale také výška lehací plochy. Zaměřit byste se na ni měli zejména v případě, že budou postel používat starší lidé. Některé typy postelí mají dokonce stavitelnou výšku, kterou lze podle potřeby upravovat. Zvýšenou plochu pro ležení, to znamená takovou, která je v úrovni 50 cm a výše oceníte ve starším věku, kdy se nebudete muset při zvedání z postele tolik ohýbat.

Máte, kam dávat věci?

Nábytek v ložnici by měl poskytovat také dostatek úložných prostor. Ty mohou být nejen součástí samotné postele, ale také být úplně samostatné. Skříň v ložnici je stále praktickým řešením pro odkládání svršků, ale i pro úkryt spodního prádla a ponožek. Úložný prostor v ložnici oceníte i v případě většího bytu. Místo pod postelí je totiž skvělou skrýší pro sezónní oblečení, skříň zase pro to aktuálně nošené. Díky tomu, že oblečení skryjete v ložnici, uvolní se vám ostatní úložné prostory v bytě. Řešením soustředění veškerého oblečení do jediné místnosti je také instalace velké vestavěné skříně do ložnice, která kromě oblečení pojme i základní vybavení pro údržbu bytu.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní