- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůInteriérDobře prosvětlený interiér je útulnější. Jak docílit perfektního výsledku?

Dobře prosvětlený interiér je útulnější. Jak docílit perfektního výsledku?

- Komerční sdělení -PR článek

Ať chceme, nebo ne, celé bydlení nemůžeme situovat na správnou světovou stranu – tedy tak, aby interiér vždy a za všech okolností působil prosvětleným dojmem. Vždy se najde alespoň jedna místnost, které se podvědomě vyhýbáme, protože nás odrazuje potemnělá atmosféra. Zdaleka nejhorší jsou domácnosti, jež nelze nazvat jinak než ponuré. Pokud v takové bydlíte, vyzkoušejte následující triky. Změna vás příjemně překvapí a potřeba stěhování na jiné místo se vytratí jako pára nad hrncem.

Používejte sílu barev

Barvy hrají ústřední roli v každém interiéru. Ale pozor – nejedná se pouze o barevnost stěn, důležité jsou také odstíny tóny nábytku a doplňků. Základní vlastnosti vám jistě nejsou cizí: tmavé barvy pohlcují světlo, světlé a jasné ho naopak odráží. Volba je proto jasná, dominovat by měla bílá. Dobrou volbou však mohou být i jiné odstíny – především krémová, světle modrá či zelenkavá.

A co když vám jsou milejší energické a veselé barvy? Pak sáhněte po limetkové, citrónové, malinové či jablkové. Rozumným řešením jsou světlé tapety doplněné o nápaditější bytový textil. Místnost dokáží rozzářit i zdánlivě obyčejné záclony či závěsy. Ovšem pozor – rozhodně nesmí bránit slunečním paprskům.

Investujte do lesklého nábytku

Nejen světlé barvy, ale také lesklé povrchy dobře odráží světlo. Proto je vhodné investovat do nábytku s lakovaným lesklým povrchem. Zároveň platí pravidlo, že větší počet menších kusů je vždy lepší než velké kusy nábytku.

Umělé osvětlení nesmí chybět

Často není zbytí než prostor doplnit o několik zdrojů umělého světla. Nakombinujte nástěnná a stropní svítidla, volně stojící lampy, bodová světla a podle potřeby i moderní LED pásky – cílem je, aby světlo prostoupilo místnost i tam, kde nedorazí sluneční paprsky. Přítomnost doplňkových zdrojů světla oceníte především v době, kdy se sluníčko začne poroučet za horizont a v místnosti zavládne šero o poznání dříve, než je běžné.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní