- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůZahradaDlažby na terasu a k bazénu: Jaká pokládka bude nejlepší?

Dlažby na terasu a k bazénu: Jaká pokládka bude nejlepší?

- Komerční sdělení -PR článek

Venkovní bazény, kryté či nekryté terasy nebo balkony. Jaká venkovní podlaha bude pro tato místa v exteriéru tím nejlepším řešením? Jednoznačně venkovní dlažba z keramiky. Má vynikající vlastnosti a řadu krásných designů, vybírat lze z keramických imitací kamene, dřeva, betonu, či kovu a z dalších vzhledů. Exteriérovou keramickou dlažbu je možné pokládat lepením anebo bez použití lepidla do trávy, na terče nebo do štěrku. K dlažbám kolem bazénu lze pořídit také bazénové lemy, které mají stejný design jako dlažba. Kdy je lepší venkovní dlažbu lepit, a kdy je naopak vhodnější zvolit pokládku bez lepidla? Přečtěte si, jaká jsou možná řešení pro vaši terasu či bazén.

Venkovní dlažby na terasy je možné pokládat 2 způsoby:

1. Pokládka terasových dlažeb lepením

K pokládce lepením se používají venkovní dlažby o tloušťce 1 cm. Toto řešení je vhodné zejména pro krytá místa, jako jsou zastřešené zimní zahrady či terasy.

Venkovní dlažba Hurricane imitující kámen je vhodná například pro zastřešené terasy.

Lepit exteriérovou dlažbu k nezastřešenému bazénu či na nekrytou terasu je v našich klimatických podmínkách poměrně náročné.

Pár tipů, na co si dát pozor:

  • na správné provedení hydroizolace
  • na precizní přilepení dlažby kvalitním flexibilním lepidlem
  • na vyřešení dilatačních celků i spár
  • na perfektní zaspárování dlažby, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou
  • na zaizolovaní styku podlahy se stěnou
  • na vyřešení okapnic a okrajů balkonů a teras

Před lepením dlažby se o postupu vždy poraďte s realizační firmou.

Lepená venkovní dlažba Ekho imitující dřevo je vhodná do interiéru i exteriéru.

2. Pokládka dlažeb na terasy bez lepidla je možná 3 způsoby
K pokládce bez lepidla se používají venkovní dlažby o tloušťce 2 cm. Tento typ pokládky je velmi vhodný pro nekrytá místa, jako jsou venkovní terasy. Dlažba o tloušťce 2cm není nikdy pevně spojena s podkladem tak jako lepená dlažba.


Bez lepení je dlažbu o tloušťce 2 cm možné pokládat třemi způsoby:


1. Na terče. Dlažba na terčích se pokládá na pevný podklad, jako například betonový nebo zhutněný štěrkový. Pod dlaždicemi je možné vést kabely od zahradního osvětlení či potrubí a v případě potřeby je kdykoliv upravit nebo rozšířit.

Zákazník zvolil na venkovní terasu pokládku na terče.

Tip: U teras a na balkonech v patře je dlažba na terče téměř nenahraditelná. Spoustu informací se dozvíte v článku Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

2cm dlažba na terče je tím nejlepším řešením i pro balkony v patře. Na fotografii je dlažba Nordic Cold.

2.Do štěrku.Dlažbu lze do štěrku pokládat kdekoliv, kde nemáte betonový nebo jiný pevný základ. Štěrkový podklad bude složen z různých frakcí, od hrubého štěrku až po nejjemnější. Štěrk musí být rovný a dobře zhutněný, aby v něm dlaždice výborně držely.

Pokládka 2cm dlažby do štěrku.

3.Do trávy. Je to typ pokládky, kdy se dlaždice pokládají do předem připravených, vyhloubených děr. Prorůstající tráva bude ozdobným prvkem terasy.

I takto může vypadat pokládka do trávy. Na fotografii je dlažba Advance.

Foto: Realizace zákazníka firmy M.B.KERAMIKA, který má na terase 2cm dlažbu Forever. Zvolil pokládku do trávy.

A jaké jsou možnosti pokládky dlažby kolem bazénu

1. Lepená dlažba kolem venkovního bazénu. Zde je třeba dodržet všechny postupy jako při pokládce lepené dlažby na terasu.

Lepená dlažba Forth imitující kámen kolem venkovního bazénu.

2. Dlažba na terče nebo do štěrku kolem venkovního bazénu.V našich končinách je to čím dál více využívané řešení. Vždy je třeba mimo jiné myslet na to, jak ukončit dlažbu na kraji bazénu. Poraďte se, jaké bazénové lemy, odtokové kanálky a další prvky jsou nutné ke konkrétnímu bazénu a jak je pokládat.

Foto: Realizace zákazníka M.B.KERAMIKY. 2 cm dlažba k bazénu Lake stone je položena na terče.

Spoustu fotografií 2cm dlažeb si můžete prohlédnout také ve fotogalerii inspirací pro dlažby k zahradním bazénům.

K některým venkovním dlažbám se dají pořídit také bazénové lemy a odtokové kanálky z keramiky.

Specialisté M.B.KERAMIKY s vámi rádi proberou, jestli bude pro vaši terasu či bazén vhodnější 1cm venkovní dlažba nebo naopak 2cm dlažba a poradí vám se vším potřebným. „Vstřícná, milá a profesionální komunikace. Potřebovali jsme venkovní dlažbu okolo bazénu. Ještě nikdy jsme nezažili takovou skvělou péči o zákazníka. Odborná prodejkyně na naše dotazy odpovídala téměř okamžitě, a to i v pozdních hodinách. Pomohla nám vše propočítat, zařídila rychlou dopravu a vyřešila i náš nadstandartní požadavek ohledně lemových dlaždic. Tato firma se řadí mezi ty nejlepší,“ napsal recenzi na portál google.cz jeden z mnoha zákazníků firmy.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní