- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyCo vám říká cryptojacking neboli nelegální těžba kryptoměn?

Co vám říká cryptojacking neboli nelegální těžba kryptoměn?

- Komerční sdělení -PR článek

Tak, jako se vyvíjí vše, vyvíjí se i prakticky hackerů, viry, nekalé činnosti, které chtějí náš počítač využít, napadnout, přelstít, získat naše data, peníze, prostřednictvím nás se bez našeho vědomí dostat k jiným cílům… Je proto velmi důležité jít s dobou a průběžně se zajímat o to, jaké zabezpečení je k dispozici právě pro vás, pro vaše potřeby, ať už jste společnost nebo domácnost.

Kryptoměny táhnou

Těžba kryptoměn je na vzestupu, a tomu už se přizpůsobil malware pro těžbu kryptoměn. Setkat se můžete s označením jako kryptominer, cryptojacking či těžařský vir. Malware pro těžbu kryptoměn patří do kategorie škodlivých kódů, jejichž cílem je zmocnit se výpočetního výkonu počítače nebo jiného zařízení oběti. Následně dojde k využití jej k neoprávněné těžbě kryptoměn. Vy, jako oběť, budete následně těžit kryptoměnu nevědomky, bez toho aniž byste s tímto souhlasil. Naštěstí je jak se chránit.

Šíření malware pro těžbu kryptoměn

Většina malwarů pro těžbu kryptoměn se šířila přes stažený soubor, který se spustil na cílovém zařízení, ať už to byl počítač či mobilní zařízení. To znamená, že si uživatel stáhl např. počítačovou hru přes neoficiální zdroj, která však obsahovala nakažené soubory s malwarem. Teď je v oblibě jiná forma, tzv. cryptojacking malware. Škodlivý kód se spustí při návštěvě nakaženého webu přímo v prohlížeči a spoléhá na jednoduchý Javascript. Skript pro škodlivou činnost útočník nahraje do webových stránek bez vědomí majitele, nebo sám majitel kód vloží do stránky místo spuštěných reklam.

Ušetřete za elektřinu

Provoz počítačů ročně přijde na spoustu financí. Proto by firmy i malé domácnosti měla zajímat levná zelená elektřina vyráběná z obnovitelných zdrojů. Přínosná je např. fotovoltaická elektrárna. Zelenou energii najdete na epet.cz.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní