- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůRady a NávodyCo je to tvrdá voda a jak se ji nadobro zbavit?

Co je to tvrdá voda a jak se ji nadobro zbavit?

- Komerční sdělení -PR článek

Tvrdá voda se vyskytuje všude po svět a jednoduše se jedná o vodu s vysokým obsahem minerálu jako je vápník či hořčík. Ty se shlukují a mění v usazeniny všeobecně známé jako vodní kámen. Ten je likvidátorem všeho vybavení v domácnosti. Víte, jak proti takové tvrdé vodě bojovat?

Co je to tvrdá voda a čím hrozí

Tvrdá voda je většinou podzemní voda, která je přírodního charakteru a nese s sebou spoustu minerálních látek a příměsí, které mají právě tendenci klesat a usazovat se. Je daný dokonce i legislativní rámec, ve kterém užitková a pitná voda může.

Největším nepřítelem je tvrdá voda především v místech, kde dochází k změnám teploty. Můžete tedy jít například o různá tepelná tělesa, jako najdeme v pračkách, myčkách, rychlovarných konvicích anebo přímo v tepelných rozvodech po bytě. Usazovat se ale může například v létě kvůli vysokým změnám teplot odkrytých rozvodů na slunci oproti nočním nízkým teplotám.

Jak tvrdou vodu poznat a jak se ji zbavit

To, že máte tvrdou vodu, poznáte podle bílých povlaků, které se budou usazovat například na dně sklenic, nebo na metalických površích a místech ohřevu. Jakmile to zjistíte, je potřeba tvrdou vodu eliminovat a o to se nejlépe postará správný výběr změkčovače vody.

Proces změkčení vody je přitom velice jednoduchý. Zapojení změkčovač vody samostatně funguje jako filtr, který problematické částice absorbuje a po průtoku tedy dál pokračuje čistá voda. Tyto filtry ale potřebují čas od času „regeneraci“ ke svému vlastnímu vyčištění, aby nedocházelo ke snížení jejich efektu. Před výběrem vhodné úpravny vody je ale dobré nechat si udělat rozbor vody, který může odhalit i další problémy vody.

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní