- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůBydleníCo dělá náš domov originálním?

Co dělá náš domov originálním?

- Komerční sdělení -PR článek

Chceme-li, aby byl náš domov jedinečný a originální, bude dobré, když do něj promítneme naše niterní vize, sny a přání. Z tuctové domácnosti se tak rázem stane útulný prostor, který bude odrážet naši osobnost a ducha naší rodiny. Na následujících řádcích si tak povíme, co vše můžeme udělat pro to, aby byl náš domov jedinečný a abychom do něj vtiskli náš charakter. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké prvky dělají náš domov originálním?

Než si začneme vybírat nábytek a textilní prvky do našeho domova, měli bychom si odpovědět na několik základních otázek. Jednou z nich je i to, jaký styl a bytový design upřednostňujeme. Někdo má rád moderní kousky, jiný preferuje rustikální modely. Velké oblíbenosti se těší i retro nebo provance design. Důležité je však to, aby jednotlivé prvky v našem domově ladily nejen barvou, ale také strukturou. Vhodné je dále to, když se budeme řídit pravidlem, které říká, že světlé patří k světlému a tmavé zase k tmavému. Originálními elementy v našem domově pak mohou být nejrůznější lampičky, sošky, ale i koberečky nebo umělecké obrazy. Vaší chloubou se pak může stát i centrální lustr či masivní stůl, který zaujme již na první pohled.        

Jaké barvy vybrat do naší domácnosti, abychom se v ní cítili komfortně?

Hra s barvami je pro naši domácnost zcela zásadní. Do malých místností využije světlé barvy, které prostor opticky zvětší. Do rozlehlejších pokojů a hal se nebojte zvolit tapety se vzory a motivy. Vyhýbat se pak nemusíte ani tmavším odstínům. Skvěle se osvědčily zejména zemité tóny barev, které navodí pocit tepla a bezpečí. Vybíráte-li dřevěný nábytek, myslete na to, aby byl jeho dekor jednotný v celém pokoji a nejlépe také i v bytě či domě. Stůl by tak měl vždy ladit i se skříňkami, poličkami a komodami. Pro originální kousky pak zajděte k zkušenému řemeslníkovi.         

A co světla – jak s nimi pracovat?    

Důležitou roli v naší domácnosti hraje i rozmístění světel. Stropní svítidla jsou k mání v nejrůznějším provedení. Velmi originálně působí bytové lustry. Zvláště honosně pak vypadají křišťálové modely, do rustikální domácnosti zase zapadnou dřevěné kousky. Na noční stolek oceníte malou stylovou lampičku. V kurzu jsou i stojací zatemňovací lampy. Chceme-li rozjasnit naši koupelnu, poslouží nám výborně bodová led světla.      

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní