- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůBydleníČištění žaluzií

Čištění žaluzií

- Komerční sdělení -PR článek

Čištění žaluzií není zrovna oblíbená činnost. Bohužel se tomu nevyhneme. Jednou za čas je prostě vyčistit musíme. Usazuje se na nich prach, jako na všem jiném. Ve velkých firmách si na čištění žaluzií pozvou úklidovou firmu a jsou bez starostí. Doma si většinou vystačíme sami, i když pozvat si paní na úklid můžeme také. Je ale spousta, tedy většina lidí, kteří si do svého soukromí nerady někoho zvou, a nebo nechtějí za úklid domácnosti včetně čištění žaluzií platit. Pak nám nezbývá nic jiného, než si žaluzie vyčistit sami. Nakonec to není žádná věda tak proč ne. Čištění žaluzií se dá provádět několika způsoby. Je jen na nás, jakou metodu zvolíme. 

Čištění žaluzií není až tak snadné 

Začít můžeme tím, že si vezmeme vysavač, pustíme ho na nízký výkon, abychom žaluzie nepoškodili. Pokud máme u vysavače nástavec na čištění čalouněného nábytku, tak ho určitě  použijeme, abychom žaluzie nepoškrábali. Vysavačem se zbavíme prachu, ale to nejhorší, jako jsou skvrny a mastnota tam zůstane. Dá se hadříkem setřít špínu , s tím, že žaluzie zatáhneme. Bohužel tímto způsobem nesetřeme špínu všechnu. Na čištění lamel se vyplatí použít utěrku z mikrovlákna. Je to výborný pomocník při úklidu. Dají se při čištění žaluzií použít i parní čističe. Je to také dobrý pomocník při úklidu. 

Látkové žaluzie 

Látkovou žaluzii je potřeba také jednou za čas vyčistit. Vysajeme z ní prach, a potom utěrkou z mikrovlákna  namočenou ve vodě s čistícím prostředkem stíráme další nečistoty. Další dobrá metoda na čištění látkových žaluzií je sprchování. Žaluzii sundáme z okna, namočíme do vany s vodou, kde jsme přidali jemný prací prostředek, a jemně utěrkou stíráme nečistoty. Potom žaluzie osprchujeme vlažnou vodou. Pověsíme je a necháme je viset pokud neuschnou. Až potom je vrátíme zpět na okna. 

Venkovní žaluzie 

Venkovní žaluzie se většinou čistí jen dvakrát do roka. Po zimě a po létě. Není to nic náročného. Žaluzie sklopíme. Mýdlovou, nebo Jarovou vodou pomocí hadříku nebo houbičky venkovní žaluzie setřeme od prachu a jiných nečistot, a potom opláchneme čistou vodou. U rodinných domů, kde většinou bývá zahradní hadice, určitě ji pro opláchnutí použijeme. Bude to rychlejší, ale i snadnější a uspoříme tím dost času. 

Rolety nebo žaluzie? Kdy použít které? 

Před okenní rolety nám uspoří za vytápění. Okny nám uniká něco kolem třiceti procenty tepla. Dokáží totiž zabránit studenému vzduchu dostat se dovnitř domu. Před okenní rolety dokáží i velmi dobře zabránit zlodějům vniknou do domu. Dobře zamezí i zvědavcům zvenčí, a tím nám poskytne dostatek soukromí. Dobře je využijeme, když nám svítí sluníčko do oken. V neposlední řadě nám i doladí vzhled domu. Díky před okenním roletám nebudeme slyšet hluk z venku. Už nám nebude vadit, když se soused brzy ráno rozhodne jezdit kole se sekačkou na trávu. O montáž se postará firma, která nám rolety prodá. To ale neznamená, že šikovný kutil by je nemohl namontovat zcela sám. Rolety se dají ovládat ručně, nebo pomocí motoru. To je samozřejmě jednodušší, ale také o něco dražší, než manuální stahování. 

Žaluzie 

Žaluzie se vyrábějí z různých materiálů. Každý druh má svoje výhody i nevýhody. Vybírat je možné i podle vzhledu. Žaluzie musí do bytu zapadnout. Musí ladit se zařízením bytu. Na výběr máme žaluzie látkové, dřevěné i kovové. Také se můžeme rozhodnout, zda chceme si pořídit vertikální, nebo horizontální. Důležité je, aby byly žaluzie vyrobeny z kvalitního materiálu, aby nám dlouho vydržely sloužit. Vnitřní žaluzie vybíráme z mnoha odstínů. Do plastových oken se snadno montují, nepotřebují žádnou údržbu, pouze je občas setřeme od prachu. Jsou stálobarevné. 

Textilní rolety 

Textilní roletky se do bytu hodí hlavně v těch místnostech, kde je dětský pokoj a dáváme přes den děti spát. Roletka zabrání dennímu světlu vniknout dovnitř, a děti lépe usnou. Využijí je často i lidé, kteří chodí do práce v noci, a přes den, při denním světle se jim špatně usíná. Roletky jsou z textilní tkaniny, která nepropouští světlo, a to je přesně to, co potřebujeme při denním spánku. Rozhodnout se musí každý sám, co mu nejlépe vyhovuje. Zda to jsou venkovní rolety, venkovní žaluzie, nebo vnitřní rolety, nebo žaluzie. Můžeme i zvolit kombinaci venkovních rolet a vnitřních žaluzií a podobně. 

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní