- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůInteriérČerná koupelna

Černá koupelna

- Komerční sdělení -PR článek

Černá je barva, které se lidé při vybavování domácnosti obávají a málokdy ji použijí a přitom je černá barva velmi elegantní a v mnoha místnostech vypadá moc pěkně a moderně, hlavně pokud si dáte černou do koupelny. Nebojte se černé barvy, při správné kombinaci bude naprosto dokonalá.  

Tajemno a temno  

Jedním z důvodů, proč se lidé vyhýbají černé barvě, je strach, že nebudou mít dostatek světla a koupelna či jiná místnost bude příliš tmavá a temná. Černá je sice tmavá barva, ale když se správně zkombinuje, tak se vůbec nemusíte obávat toho, že by byla koupelna bez světla. Nejlepší možností je nedávat černou úplně všude, rozhodně se nebojte černou zkombinovat s nějakou jinou barvou. Výhodou je, že k černé můžete dát úplně jakoukoliv barvu, protože se jednoduše kombinuje, ale pokud chcete něco jednoduchého, pak je krásnou kombinací černá s bílou anebo odstíny šedé. Samozřejmě, že záleží i na velikosti koupelny, pokud máte velkou koupelnu, může být černé více, naopak pokud bude koupelna menší, pak využijete jen pár prvků anebo detailů. 

Velká koupelna, hodně černé  

Černá koupelna samozřejmě nebude nikdy celá černá, ale pokud máte velkou koupelnu, můžete si dovolit dát do ní třeba celé černé obklady. Jestli budete mít obklady černé, pak byste měli zvolit nějakou světlejší podlahu, ale můžete to udělat i naopak, protože obě možnosti vypadají krásně. Pokud se bojíte dát si do domu tolik černé, můžete i obklady zkombinovat s nějakou jinou barvou. Vzhledem k tomu, že je černá temná barva, můžete ji rozzářit jakoukoliv barvou i jemné pastelové odstíny mohou v černém prostředí působit úplně jinak a originálně.  

Malá koupelna, černé musíte ubrat  

Naopak jestli doma máte malou koupelnu, tak sice může být černá koupelna, ale měli byste černé trochu ubrat, aby opravdu nebyla příliš temná. V takovém případě je dobré zvolit tu variantu, kdy bude černá podlaha a obklady světlé a můžete koupelnu doplnit například černými ručníky, poličky anebo třeba i takové maličkosti jako je dávkovač na mýdlo a podobně, působí to velmi krásně a zároveň nedojde k tomu, aby se koupelna opticky ještě zmenšila anebo byla příliš tmavá.  

Na černé není nic vidět  

Říká se, že černá barva je praktická, protože na ní nic nejde vidět. To je sice pravda, ale ne když se jedná o kachličky a koupelnu, protože na černé barvě jde krásně vidět, jak je uťapaná, kromě toho v koupelně je mnoho bílých přípravků, například i obyčejná zubní pasta a největší nepřítel vodní kámen, který na černé barvě přímo vyniká. Černá koupelna je sice moderní, elegantní a originální, ale musíte o ní pečovat stejně tak jako o ostatní barvy možná i více.  

A jaké budou spáry 

Když zvolíte černou barvu kachliček, nabízí se otázka, jaká barva se hodí do spár. Samozřejmě, že můžete dát také černé, ale musíte myslet na to, čím potom koupelnu rozzáříte. V případě, že se rozhodnete například pro kombinaci černé a bílé nebo odstíny šedé, pak můžete i spáry ladit do těchto barev, budou se sice trochu hůře udržovat, ale budou opravdu krásným detailem. 

Černá barva je barva, kterou máme rádi, ale někdy se jí bojíme, nebojte se, vyzkoušejte a třeba budete nadšení.  

Foto: Pixabay

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní