- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 29 ledna, 2023
DomůBydleníBazénová chemie, se kterou bude starost o bazén hračkou

Bazénová chemie, se kterou bude starost o bazén hračkou

- Komerční sdělení -PR článek

Mít vlastní bazén je velká radost, ale zároveň i starost o jeho údržbu. Abychom udrželi vodu čistou a čirou, musíme si pořídit bazénovou chemii. Bez ní bychom se asi těžko obešli. Voda by se bez ní zkalila a zezelenala. V takové vodě by se asi nikdo koupat nechtěl. Velmi důležité je udržovat pH vody ve správné míře pH vody. Na hodnotě pH je závislá všechna ostatní bazénová chemie. Pokud není pH vody správné, nedocílíme čisté a průhledné vody bez řas. Při nízkém pH nám koroduje kovová konstrukce a blednou barvy folie. Při vysokém pH se voda zakalí a v okolí bazénu cítíme chlor, který nám může i vyvolat zánět očí. Měřit hodnotu pH je potřeba alespoň jednou týdně. Ideální hodnota pH vody je 7,2-7,6. V tomto rozmezí je potřeba vodu udržovat. 

Čištění bazénu pomocí chemie 

Všichni se chceme v létě koupat a užívat si čisté vody v bazénu. Příjemné osvěžení v letních dnech přijde vždycky vhod. Milují to děti i dospělí. Určitě je fajn, když se můžeme vykoupat ve vlastním bazénu na zahradě kdykoliv a nemusíme chodit na přelidněné koupaliště. Existuje i chemie bez chloru. Ta má ty výhody, že voda není cítit po chloru, jako je tomu na koupališti. Mohou se v ní koupat i alergici a lidé s citlivou pokožkou. Bez chlorová chemie je vhodná pro lidi, kteří mají problémy s dýcháním, a nebo s atopickým ekzémem. Dokáže udržet vodu naprosto čistou. Má výborné desinfekční vlastnosti. Je účinná i při vysokých teplotách a nijak neovlivňuje hodnotu pH vody. 

Dávkování bazénové chemie 

Na každém přípravku je přesně napsáno, jak se má dávkovat. Správné dávkování je nutné dodržovat. Pokud chceme mít vodu v bazénu stále čistou, je potřeba sbírat hrubé nečistoty, jako je listí, hmyz a další nečistoty. Ke sběru nečistot použijeme síťku k tomu určenou. Teplota vody by se měla udržovat pod dvacet osm stupňů. Tím zabráníme růstu živých i neživých organismů, kterým se daří zejména při vysokých teplotách. K perfektně čisté vodě nám pomůže i filtrace. Nejlepší je písková, protože dokáže zachytit více nečistot ve vodě. Když tohle vše dodržíme, budeme si užívat příjemné koupání v průzračné vodě po celé léto. 


Čistou vodu v bazénu udržíte díky používaní vhodné bazénové chemie.


- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní