- Komerční sdělení -PR článek
Neděle, 26 března, 2023
DomůInteriérAby koberec stále vypadal jako nový

Aby koberec stále vypadal jako nový

- Komerční sdělení -PR článek

Koberec v domácnosti je příjemný, kromě toho, že je jistou tepelnou izolací, tak dokáže vytvořit i takové příjemné prostředí. Koberec má vždy období, kdy je velmi trendy a kdy naopak tak trochu vypadne z módy. Pokud chcete, aby ten váš byl stále krásný a nadčasový, tak by měl být neutrální, nadčasový a stále vypadat jako nový, což není nic jednoduchého.  

Správné umístění koberce 

Hned první věc, kterou musíte udělat, aby koberec stále vypadal jako nový, je správné umístění. Důležité je, aby se koberec položil na rovnou, hladkou plochu, proto byste místo, kde chcete koberec dát, měli nejprve vyčistit. Dobré je, abyste místo i vytřeli, aby bylo opravdu čisté. Na druhou stranu by neměl být koberec položený na místo, které je suché, proto buďte s tím vytíráním opatrní. Také by se nemělo stát, aby klouzal. Jednak je to nebezpečné, protože na něm můžete uklouznout a poranit se a jednak dochází k jeho poškození. Pokud vám koberec na podlaze klouže, můžete využít protiskluznou podložku.  

Nechodíme v botách 

Další poměrně důležitá věc je, abyste na koberec nechodili v botách, ve kterých jste přišli z venku, protože jsou špinavé, často v nich zůstane nějaký kamínek anebo jsou vlhké a podobně, což by rozhodně žádnému koberci neprospělo, proto je mnohem lepší, když se vyzujete nebo přezujete do jiných, čistých bot, které používáte jako papuče do bytu, protože díky tomu můžete prodloužit koberci životnost a dát mu i delší dobu nový vzhled.  

Pravidelné vysávání  

Aby koberec stále vypadal jako nový, měli byste dbát na jeho údržbu, do které spadá i pravidelné vysávání. Ideální je, abyste vysávali dvakrát týdně, ale záleží na tom, jaký typ koberce máte a také v jakém prostředí žijete, jestliže je ve vašem okolí například velmi prašné, pak bude vhodnější vysávat častěji. Na druhou stranu i časté vysávání může koberec poškodit, záleží na tom, jaké vlákna máte. V případě, že máte koberec s jemným vláknem, pak byste měli vysavač nastavit na nižší výkon, aby se vlákno nepoškodilo. I když jsou koberce opravdu kvalitní, potřebují jistou péči.  

Někdy to chce pořádně 

Čas od času potřebuje koberec pořádně vyčistit a na to nestačí jen vysávání. Existují i suché i mokré způsoby, jak můžete koberec vyčistit. Samozřejmě, že suchý způsob je pro koberec vhodnější, protože není dobré koberec promáčet. Ovšem při mokrém čištění máme větší pocit, že je koberec opravdu čistý. Důležité je, abyste zvolili vhodné prostředky, neboť i špatně zvolený čistíc prostředek může koberec poškodit, což rozhodně nechceme. Prostředků je opravdu mnoho, a čím šetrnější je, tím je to lepší proto, aby koberec stále vypadal jako nový. Ovšem pokud si nejste jistí a bojíte se, abyste si koberec nesprávnou údržbou sami poškodili, pak si můžete nechat zavolat firmu, která má speciální přístroje, vodní vysavače a podobně, které koberce vyčistí s velkou jemností. Budete to mít bez starostí a zároveň budete mít krásný koberec.  

Co když se objeví skvrna?  

I když se snažíme udržovat doma čistotu, občas se stane, že nám něco upadne a na koberci vznikne skvrna. Koberců je hned několik druhů a každý potřebuje jiný přístup, neboť jiný čisticí prostředek je vhodný na vlnu, jiný na umělé materiály a podobně. Takovým obecným pravidlem je, že byste měli skvrnu čistit, co nejrychleji, protože čím dříve se skvrna začne čistit, tím lépe půjde dolů, neboť když ji na koberci necháme, zaschne a jen těžko se vám bude odstraňovat, proto není dobré počkat až na hloubkové čistění.  

Když si to chcete usnadnit 

Údržba koberce patří k běžným činnostem, ale málo kdo si to užívá. Bohužel se tomu nikdo nevyhne, avšak můžete si to i usnadnit a to tím, že si koupíte kvalitní koberec. Sice bude o něco dražší, než koberce z levnějších materiálů, ale bude pro vás pohodlnější udržovat koberec tak, aby vypadal stále jako nový. Existují speciální materiály, které jsou odolnější, můžete po nich chodit v podpatcích a stejně se nepoškodí a nevyžadují tolik péče.  

Jestli má být koberec trendy kousek, který vám domácnost rozzáří, pak musí stále vypadat jako nový.  

- Komerční sdělení -magazin
- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zajímat

- Komerční sdělení -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -parlamentní